Wakacje autokarem - jak przygotować się do podróży? - wskazówki i porady

 

Wycieczki autokarowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią zwiedzanie i chcą zobaczyć jak najwięcej, za możliwie niską cenę. Podróżowanie autokarem samo w sobie umożliwia nam zwiedzanie. I wcale nie chodzi o podziwianie pięknych widoków za oknem. Jadąc do autokarem na wakacje możemy przecież zobaczyć wiele atrakcji usytuowanych na trasie naszego przejazdu, po drodze. Zamiast wsiąść do samolotu na lotnisku i wysiąść na miejscu, możemy zafundować sobie całą masę dodatkowych atrakcji i to za znacznie lepszą cenę.

Zwiedzanie autokarem

Spójrzmy na przykład na wycieczkę autokarową do Hiszpanii. Sam przejazd do Hiszpanii autokarem trwa około 1,5 doby. Dlaczego więc nie zatrzymać się po drodze na kilka godzin na zwiedzanie Paryża? W drodze powrotnej z kolei, możemy zorganizować sobie zakupy w Andorze, albo zwiedzanie Wenecji.

Autokarem do Hiszpanii, wycieczki autokarowe do Hiszpanii – Poznaj naszą ofertę!

Świętna atrakcją może być również przejazd autokarem sam w sobie. Przez całą trasę, opiekujący się nami pilot wycieczki będzie nas raczył ciekawymi opowieściami o regionach przez które przejeżdżamy, tamtejszych zwyczajach, regionalnej kuchni. Zdradzi nam też wiele ciekawostek, których na próżno szukać w książkowych przewodnikach, a które znają tylko najbardziej doświadczeni podróżnicy. Jeśli dodamy do tego fantastyczne i różnorodne widoki krętych alpejskich dróg, które zapewni nam np. przejazd autokarem przez Austrię czy niekończące się pola winnic i zapierające dech w piersi panoramy Lazurowego wybrzeża podczas przejazdu przez Francję okaże się, że wybór taniej wycieczki autokarowej na wakacje to ciekawa alternatywa do wycieczki lotniczej.

Organizujemy niezapomniane i pełne inspiracji wycieczki autokarowe w najpiękniejsze miejsca Europy. W ofercie między innymi malownicze wakacje w Chorwacji, Albanii, Grecji i Czarnogórze. Dla miłośników wiecznego słońca - wczasy w Hiszpanii, a dla zwolenników piaszczystych plaż i niezapomnianych smaków - wakacje w Bułgarii. Skorzystaj z promocyjnych ofert, zarówno first minute, czyli rabat za wczesną rezerwację wycieczki jak i last minute. Zobacz nasze rabaty first minute!

Gdzie na wakacje autokarem?

Najpopularniejszy kierunek to Hiszpania autokarem. Popularne wybrzeże Costa Brava i Costa del Marsme, usytuowane w Katalonii znajdują się blisko francuskiej granicy, dzięki czemu podróż trwa krócej. Wysoki standard hoteli, mnogość atrakcji słynne certyfikowane plaże to tylko niektóre zalety położonych tam kurortów turystycznych. Dzięki bliskiej odległości, wycieczka fakultatywna i zwiedzanie Barcelony jest łatwa, szybka, mało męcząca, no i atrakcyjna cenowo. Przejazd autokarem do Hiszpanii trwa około 1,5 doby.

Innym popularne kierunki to wycieczki autokarowe do Chorwacji, Chorwacja Objazdowa, wycieczki do Grecji z noclegiem tranzytowym, zwiedzanie Budapesztu, Paryża, Pragi, wypoczynek w Bułgarii, wypoczynek i zwiedzanie Czarnogóry, szybki przejazd autokarem do Włoch, czy niezwykle popularne ostatnio wycieczki autokarowe do Albanii.  

Zobacz nasza ofertę wycieczek autokarowych!

Rodzaje wycieczek autokarowych?

Najpopularniejszy typ wycieczki to tzw. Ekspresowy Przejazd – czyli szybki przejazd autokarem do Chorwacji, który zajmuje tylko ok 26 godzin.

Ekspresowy przejazd do Hiszpanii – Zobacz ofertę!

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki Wypoczynek i Zwiedzanie. Jest to połączenie klasycznych wczasów w hotelu nad morzem ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji. Zazwyczaj połowa wycieczki nastawiona jest na zwiedzanie a druga połowa na plażowanie.

Chorwacja Wypoczynek i Zwiedzanie – Zobacz ofertę!

Wycieczki objazdowe to opcja dla osób kochających zwiedzanie. Jeśli nie lubisz marnować czasu na leżenie na plaży, szukasz bardzo bogatego programu wycieczki i chcesz zobaczyć maksymalnie dużo atrakcji za rozsądną cenę, wybierz się na Wycieczkę Obiadową do Hiszpanii lub Wycieczkę Objazdową po Grecji.

Wycieczka objazdowa po Grecji – Zobacz ofertę!

Jak przygotować się do wycieczki autokarem? 

Podróż w autobusie trwa znacznie dłużej niż wycieczka lotnicza, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim warto przeanalizować z jakich miast odbywają wyjazdy autokaru na wycieczkę. W Biurze Podróży Martin z Piły możesz wybrać wyjazd na wycieczkę autokarową z wielu miast:

Wyjazd z Bydgoszczy

Wyjazd z Piły

Wyjazd z Poznania

Wyjazd z Kościana

Wyjazd z Leszna

Wyjazd z Rawicza

Wyjazd z Wrocławia

Wyjazd z Warszawy

Wyjazd z Katowic

Osoby z chorobą lokomocyjną powinny zaplanować w czasie przyjmowanie kolejnych dawek leków i wyposażyć się na wszelki wypadek w torebki foliowe, wodę mineralną oraz cukierki miętowe.

W podróż warto zabrać kilka rzeczy, które umilą czas np. gazetę czy książkę. Obecnie autobusy są w standardzie wyposażone w DVD, także podróż autokarem upłynie na dużo szybciej jeśli zobaczymy w jej trakcie kilka dobrych filmów! Odpowiednią pora na oglądanie filmów w autokarze jest wieczór, gdyż za oknem nie ma już widoków, a także słońce świecące przez szyby na ekran nie będzie utrudniać nam oglądania. Nowoczesne autokary są również wyposażone w gniazdka umożliwiające naładowanie telefonu czy laptopa. Pokładowy barek daje nam możliwość wypicia mrożonych napojów, ciepłej kawy czy herbaty. Myśląc o śnie i odpoczynku warto zadbać o kręgosłup i zaopatrzyć się w poduszkę, wałek lub specjalny rożek (można kupić taki do pompowania), które włożone pod szyję zdecydowanie odciążą nasze mięśnie i zapobiegną odrętwieniu.

Chyba najczęściej zadawanym pytaniem podczas podróży zawsze jest „za ile stajemy?”. Standardowo pilot zarządza postój autokary co około 3-4 godziny. Na postoje wybierane są miejsca wyposażone w toaletę, sklep czy nawet restaurację. Jeśli już mamy tą możliwość warto się trochę poruszać czy pospacerować.

Tym wszystkim, którzy zdecydują się na wybór wycieczki autokarowej życzę szerokiej drogi i gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wycieczek. Biuro Podróży Martin organizuje polskim turystom wyjazdy za granicę nieprzerwanie od 1997 roku. Naszą największą dumą jest ponad 150 tysięcy zadowolonych klientów, którzy w tym czasie spędzili z nami swoje wymarzone wakacje. Opiekę nad turystami za granicą sprawuje doświadczony zespół pilotów i rezydentów, który czuwa nad tym, aby Państwa wyjazd stał się niezapomnianą przygodą, której nie zakłócą żadne nieprzewidziane problemy.

 Zobacz nasza ofertę wycieczek autokarowych!